Divoroll Universal S

Mitrums ir jumta ienaidnieks numur viens! Jumta konstrukcija nav izturīgāka par tās vājāko vietu, un tas attiecas arī uz mitruma radīto apdraudējumu. Risinājums patiesībā ir diezgan vienkāršs – ir jārada priekšnoteikumi, lai mitrums nevarētu palikt konstrukcijā. Divoroll Universal S ir risinājums nākotnes jumtiem!

PRODUKTA ĪPAŠĪBAS: 

  • difūzijas caurlaidīgs zemsegums no 4 kārtām (2 flīsa kārtas, 1 armējuma kārta, 1 membrāna),
  • augsta mitruma caurlaidība,
  • neliels svars,
  • līmēta mala, kas palīdz aizturēt vēju un lietu,
  • drošs pret caurspiešanu.

MINIMĀLA MITRUMA UZKRĀŠANĀS, MAKSIMĀLA VENTILĀCIJA

Divoroll Universal S ļauj izgatavot modernu jumta konstrukciju, kas ir vislabākais priekšnoteikums, lai nākotnē izvairītos no mitruma radītām problēmām. Pateicoties tā īpašībām, jūs droši varat būvēt jumtu ar tā saucamo „iekarinātā” zemseguma risinājumu, neizmantojot zemsegumu ar ierievju un gropes savienojumiem. Tādējādi jūs līdz maksimumam palielināt iespēju „izelpot mitrumu” un līdz minimumam samazināt iespēju, ka mitrums uzkrāsies koka konstrukcijās. Difūzijas caurlaidības, blīvuma un izturības kombinācija ir risinājums, kas atbilst nākotnes prasībām, lai konstrukcijas būtu pasargātas no mitruma un pelējuma*.

BŪVNIECĪBU ATVIEGLOJOŠAS ĪPAŠĪBAS

Divoroll Universal S ir pieejams ruļļos ar platumu 1,5 m, pa 75 m2 vienā rullī. Viena ruļļa svars ir tikai 11,6 kg, kas ievērojami atvieglo darbu salīdzinājumā ar tradicionālā zemseguma klāšanu (no dēļiem ar ierievju un gropju savienojumiem un papes). Būvējot brīvi „iekarinātu” zemsegumu, tiek ietaupītas gan materiāla, gan darba izmaksas, jo nav jāapmaksā ierievju un gropju savienojumu montāžai nepieciešamais darba laiks. Vēl viens svarīgs aspekts ir svars – jumtam ar laukumu 150 m2 tas atbilst apmēram 1,5 tonnām materiāla, kas būtu jāpaceļ uz jumta!

*) Sakarā ar mitruma un pelējuma nodarīto bojājumu milzīgo apjomu esošajās savrupmājās pastāv plāns ieviest jaunas, stingrākas prasības attiecībā uz mitrumu aizturošajiem pārklājumiem, kam būs jābūt izpildītām, nododot māju ekspluatācijā. Tādējādi paredzēts papildināt pašreizējos energoefektivitātes mērķus, „likvidējot” pelējuma problēmas ēkās. Vairāk informācijas skat. Dzīvokļu pārvaldes vietnē.

TEHNISKIE PARAMETRI

Izmēri: 50 m x 1,5 m (75 m2/rullis).
Svars:  150 g/m2.
Ruļļa svars: 11,3 kg.
Tvaiku caurlaidība (EN 13859-1):  0,03 m.
Ūdens stabs (EN 13859-1): 3000 mm.
Plīšanas pretestība (EN 13859-1):  400 N/50 mm garenvirzienā / 340 N/50 mm perpendikulāri.
Plīšanas pretestība naglu vietās (EN 13859-1): 340 N garenvirzienā / 360 N perpendikulāri. 
Ugunsizturība (EN 13859-1):  E.
Ūdensnecaurlaidība: W1.
Termiskā izturība (EN 13859-1):
no -40 °C līdz +80 °C.