Jumta materiāli

Monier piedāvājumā ir visplašākais dakstiņu klāsts, sākot ar praktiskajiem betona dakstiņiem par visiem pieņemamu cenu līdz ekskluzīvi glazētajiem māla dakstiņiem, kā arī visi nepieciešamie jumta aksesuāri, tādi kā zemsegums, ventilācijas izvadi, blīvēšanas materiāli, stiprinājumi un jumta drošības elementi. Monier piedāvājumā ir viss nepieciešamais gan jauna jumta pilnai komplektācijai, gan nokalpojuša jumta renovācijas darbiem. 

 

 

Kādēļ dakstiņi ir labākais jumta segums?

  • Energoefektīvs. Atšķirībā no dažādiem citiem jumtu materiāliem, dakstiņi izceļas ar īpaši augstu energoefektivitāti. Tie nodrošina telpās patīkamu mikroklimatu, neatkarīgi no tā, kādi laikapstākļi ir aiz loga. Karstā vasarā istabās būs optimāli vēss savukārt aukstā ziemā tiks nodrošināts nepieciešamais siltuma līmenis.
  • Rūpes par mieru. Mājā, kurai uzklāts dakstiņu jumts, ikviens jutīsies ērti un omulīgi, jo veiksmīgi tiks nobloķētas visas nevajadzīgās skaņas, kas nāks no ārpuses. Nevajadzēs klausīties ne lietus pakšķēšanā, ne krusas graudiņu sitienos pret jumtu. Labs jumts – miers mājās.
  • Ilgs kalpošanas laiks. Ja metāla jumts kalpo vidēji no 25 līdz 30 gadiem, tad dakstiņi šajā ziņā ievērojami pārspēj gan metālu, gan arī citus materiālus, pildot savu funkciju vismaz 100 gadus, turklāt visiem dakstiņu jumtiem Monier piedāvā 30 gadu garantiju. Pateicoties dakstiņu materiāla specifikai, tie spēj izturēt gan stipru vēju, gan smagu sniega kārtu, gan zibeni. Turklāt speciālie dakstiņi, kas paredzēti jumta dzegām, korei un izvadiem, vēl vairāk pastiprinās seguma izturību. Dakstiņi garantē ne tikai komfortu, bet arī drošību ēkai un visiem tajā esošajiem.
  • Mazāks bojājumu risks. Atšķirībā, piemēram, no koka jumtiem, kuri agrāk vai vēlāk var sākt pūt un pelēt, kā arī metāla jumtiem, kuriem parādās korozija, dakstiņu jumts nav pakļauts šādiem riskiem, kā arī tos neapdraud dažādi kukaiņi.
  • Videi draudzīgs jumta segums. Arvien biežāk māju īpašnieki pievērš uzmanību tam, lai viņu mājokļa būvniecībā un remontā tiktu izmantoti dabai nekaitīgi materiāli. Tādēļ dakstiņi šajā gadījumā ir prātīga izvēle, jo tie ražoti no zemes minerāliem, nevis mākslīgām sastāvdaļām, turklāt jumta segumu pēc lietošanas beigām var pārstrādāt.
  • Iespēja ieklāt jebkuros laikapstākļos. Daudzi uzskata, ka jumta ieklāšana vai nomaiņa jāveic tikai vasarā vai citā siltākā sezonā, kad laikapstākļi ir patīkami. Mēdz gadīties, ka jumts steidzami jāmaina rudenī vai pat ziemā. Dakstiņi šajā ziņā ir ļoti pateicīgi, jo to ieklāšanai netraucēs arī aukstums.
  • Dažādi dizaini. Tāpat kā mājas ir būvētas atšķirīgos stilos, ar visi dakstiņi nav vienādi. Kā redzēsi mūsu piedāvājumā, gan māla, gan betona dakstiņi pieejami ar taisniem un viļņotiem profiliem, turklāt tie ir dažādās krāsās – gaiši un tumši brūnā, pelēkā, sarkanā, melnā un pat zaļā vai zilā. Dakstiņi izceļas arī ar savu pievilcību, kas, laikam ejot, nemainās, bet, tieši pretēji, kļūst vēl izteiktāka. Monier ir viens no lielākajiem jumtu segumu materiālu uzņēmumiem pasaulē, tādēļ mūsu pieredze un zināšanas to ražošanā ļauj piedāvāt pircējiem augstāko kvalitāti un plašāko sortimentu ikviena vēlmēm un vajadzībām.
  • Viegla kopšana. Dakstiņu jumtiem ūdens noplūdes risks ir ļoti zems, kā arī tiem reti vajadzīgs remonts. Atšķirībā no citiem materiāliem, šim segumam nav nepieciešama speciāla uzturēšana, jo pietiek tikai ar tīrīšanu pāris reizes gadā, lai atbrīvotu jumtu un notekas no pērnajām lapām un zariem. Atceries, ka tas jādara ikvienam mājas saimniekam, neatkarīgi no jumta seguma materiāla!

Kā notiek dakstiņu jumta ieklāšana?

Pirms dakstiņu stiprināšanas iesakām veikt pārbaudi un bez stiprināšanas izkārtot apakšējo rindu, labo malējo un augšējo dakstiņu rindu. Pēc tā iesakām atzīmēt katras piektās līdz septītās vertikālās rindas beigas. Šāds izkārtojums un atzīmēšana pirms dakstiņu stiprināšanas ļaus panākt taisnas līnijas ieklājot dakstiņus un neļaus pieļaut nobīdes ieklāšanā, kā arī ietaupa montāžas laiku.
Dakstiņus ieklāj sākot no labā apakšējā stūra ieklājot 3 līdz 5 dakstiņus rindā un virzoties uz augšu. Pēc kores sasniegšanas sāk ieklāšanu atkal no apakšējās rindas uz augšu. Dakstiņu stiprināšanu veic ar rindu dakstiņu stiprinājumiem. Nepieciešams nostiprināt katru dakstiņu jumta perimetrā, ap izvadiem, jumta logiem, skursteņiem utt. Jumta plaknē dakstiņus stiprina atkarībā no jumta slīpuma, dakstiņa veida un ēkas veida.

Kā izmanto zemsegumu?

Zemseguma galvenās funkcijas ir pasargāt māju un jumta konstrukcijas no mirkšanas jumta darbu, remonta un ekspluatācijas laikā. Visi jumta apakšklāji pasargā ēku no ūdens, smalka sniega, putekļu, smilšu, putekšņu, insektu noklūšanas zem jumta seguma konstrukcijā.
Iesakām izvēlēties "elpojošu" zemsegumu, kas aiztaupīs galvassāpes nākotnē, ja izdomāsiet zemjumta konstrukciju izmantot dzīvošanai un jumtu būs nepieciešams siltināt. Kā arī "elpojošiem" zemsegumiem papildus augstāk minētajām īpašībām piemīt spēja caurvadīt ūdens tvaiku, kas savukārt nodrošina normālu mitruma daudzumu gan jumta konstrukcijā, gan siltinājumā, gan arī pašā ēkā, kas savukārt nodrošina veselīgu klimatu mājās dzīvojošajiem un ilgu konstrukciju kalpošanas laiku. Izvēloties zemsegumu ar iestrādātām līmlentām joslu savstarpējai savienošanai, tas darbojas arī kā pretvēja barjera, ir izmantojams pie minimāliem slīpumiem ar nelieliem pārlaidumiem un palīdz saglabāt siltumu ēkās.