Richard Dobrus: "Ceļā pēc jauniem izaicinājumiem!"

 

Pēc sešiem veiksmīgi nostrādātajiem gadiem Monier Baltijas un vēlāk arī Somijas pārdošanas direktora amatā Ričards Dobruss (Richard Dobrus) ir nolēmis atbrīvot ceļu jauniem, darbīgiem cilvēkiem. Tieši tā – Ričards aiziet no Monier. Tādēļ arī īsa intervija ar Ričardu par viņa sekmīgajiem gadiem dakstiņu biznesā.

Kādēļ tu ej prom?

Tam ir dažādi iemesli, taču galvenais – es pats. Pašlaik šī vēlme ir nobriedusi – es gribu jaunus izaicinājumus.
Nepieciešamība pēc attīstības ir tas uz priekšu dzenošais motors arī firmas iekšienē, un kādā brīdī tev to vajag vairāk, nekā darbavieta var piedāvāt.

Vai tu skaidri atceries pirmās dienas pēc ieiešanas dakstiņu pasaulē? Kādas bija tavas izjūtas un mērķi?

Galvenā biroja apmeklējums Zviedrijā izraisīja milzu godbijību, arī profesionāļi Tallinas birojā. Tomēr ātri sapratu, ka esmu nokļuvis labā kolektīvā – darbabiedri bija izpalīdzīgi un izveidojās laba sadarbība. Sajūta, ka komanda mani ir pieņēmusi, radās ātri. Tomēr domas, ka Zviedrijas birojs no manis prasa vairāk, nekā spēju piedāvāt, pazuda ievērojami vēlāk.

Tu esi vadījis Monier kuģi Baltijā un Somijā sešus gadus. Ar kādām domām tu no tā šķiries – vai gāja, kā biji plānojis, vai arī labāk vai sliktāk par plānoto?

Sajūtas pašlaik ir ļoti pretrunīgas. Neizbēgami labu pašsajūtu nerada tas, ka atstāju tik labus kolēģus. Tomēr pilnīgi noteikti zinu, ka viņi spēs veiksmīgi turpināt darbu un arī es nepazudīšu bez pēdām –tomēr ceru būt labs draugs Monier cilvēkiem. Taču jaunie izaicinājumi manī ir radījuši pacilātību, un tā ir patīkama sajūta!

Labāk vai sliktāk?
Mīnuss. Šī gada samazināšanas manī ir atstājušas pēdas, kuras es nebūtu vēlējies, taču neko darīt – krīze paņēma savu tiesu.
Pluss. Sešu gadu laikā mēs cits citam esam kļuvuši par spēcīgiem partneriem.
Pluss. Komandas (Igaunija, Latvija, Lietuva), kuras šajā laikā izveidojušās, konkurences ziņā ir augstākā līmeņa darbinieki!

Ko tu uzskati par savu lielāko darba uzvaru?

Motivētas, profesionālas un risinājumiem gatavas pārdošanas komandas. Zviedrijas galvenā biroja kolēģu respekts.

Ko paņemsi līdzi no Monier?

Ir ļoti daudz, ko paņemt līdzi. Esmu pabeidzis vispasaules uzņēmuma augstskolu, turklāt caur ļoti dažādām šķautnēm. Pieredze ir gūta, sākot no starptautiskās sadarbības un biznesa kultūras un beidzot ar labu un veselīgu iekšējo klimatu mūsu Baltijas organizācijā.

Tagad mazliet parunāsim arī par pareģošanu. Zinu, ka tas ir nepateicīgs darbs, taču kā tu domā, kad un vai ekonomika Baltijā atkal sasniegs iepriekšējo līmeni?

Iepriekšējo līmeni? Es nezinu, ko tieši tu ar to domāji, bet mūsu līmenis pat rītdien nebūs bezcerīgs. Tiesa, jau redzu cerības pavērsienam uz jaunu pacēlumu nākamā gada otrajā pusē. Taču tādu bumu, kāds bija 2006.–2007. gadā, bankas vairs nepieļaus. Par to esmu drošs.

Novēli visiem kaut ko labu!

Es no Monier paņemšu līdzi ļoti siltas un labas atmiņas. Novēlu, lai Monier cilvēkiem šāda pieredze būtu arī turpmāk! Veiksmi un jaunu pacēlumu Baltijas komandai! Un pats svarīgākais – saglabājiet šo labo komandas garu, kas palīdz vienmēr!