Baltijas jumtu uzstādītāji pārsteidza žūriju!

Uzvara konkursā „North European Roofer of the Year 2010“ (Ziemeļeiropas labākais jumtu uzstādītājs 2010) arī šoreiz tika atvesta uz Baltiju. Jau trīs gadus notiekošajā konkursā uzvaras guvuši Latvijas, Dānijas un Igaunijas celtniecības uzņēmumi. Taču Baltijas celtnieku darbi ikreiz ir tikuši atzinīgi novērtēti.

„Var teikt, ka prieks šodien sniedzas augstu debesīs,“ pavēstīja jumtu eksperts Lennarts Lifs, kas ir arī Monier Roofing AB (Zviedrija) žūrijas loceklis. „Jau trešo gadu pēc kārtas organizējam konkursu, kura mērķis ir izcelt centīgākos un profesionālākos jumtu uzstādītājus. Šogad konkursā piedalījās daudzi spēcīgi konkursanti, un šāda attīstība rada prieku. Uzvarējušais jumts ir labs pārdomāta darba paraugs, kas nozīmē ievērojami vairāk par vienkāršu jumta dakstiņu uzstādīšanu.“

Uzvaru ieguvušais jumts atrodas Tallinas vecpilsētā. Tas ir senu ēku komplekss, kurā tradīcijas uzsverošais dakstiņu jumts prefekti iederas apkārtnē. Izmantotie dakstiņi veido izliektu sarkanu formu ar baltiem kores dakstiņiem.

„Uzskatu, ka šogad visciešāk par pirmo vietu konkurēja Baltijas valstu celtnieki. Spēcīgi darbi tika saņemti gan no Lietuvas, gan no Latvijas un Igaunijas. Labi veidoti jumti un pārdomāti risinājumi ir baltiešu priekšrocība,“ pavēstīja žūrijas priekšsēdētājs Hakans Vanseliuss (SWE).

Konkursā uzvarējušo darbu attēlus iespējams apskatīt šeit

Latvija
Latvija
Apbalvošanas arēna
Igaunija
Lietuva
Norvēģija
Dānija
Zviedrija
Somija

lasīt vairāk: