Noskaidrojies bezmaksas jumta ieguvējs.

2010. gada vasaras pirmajā pusē norisinājās reģistrēšanās Monier konkursam „Laimē bezmaksas jumtu“. Priecājamies paziņot, ka dalībnieku bija patiesi daudz no visiem Latvijas reģioniem!

Šogad laime uzsmaidīja Galinai Novikovai no Smiltenes. Pagājušajā nedēļā uzvarētāju apciemojām un apsveicām. Runājām par jumtu, māju un tās vēsturi, jumta atjaunošanas plāniem un atjaunošanas procesu.

Māja uzbūvēta 20. gs. 50. gados, un kopš tā laika tai bijuši vairāki īpašnieki. Šobrīd ir pienācis laiks dot mājai jaunu elpu.

Jumta iegūšana mājas iedzīvotājiem bija kā neticama debesu dāvana, jo domās par atjaunošanas plāniem viņi bija kavējušies jau ilgu laiku. Šobrīd māju klāj visiem labi pazīstamais “vecais – labais” azbesta šīferis, tomēr šobrīd šis jumta materiāls savu laiku ir nokalpojis un to nepieciešams mainīt.

Par jauno jumta segumu kalpos izskatīgie un drošie betona dakstiņi Zanda Lux. Tā kā atjaunošanas darbi vēl nav aizsākušies, mājas iedzīvotāji joprojām nedaudz šaubās par jaunā jumta krāsu, kā arī apsver iespēju jumtā veikt papildus izbūvi, lai apdzīvotu arī mājas otro stāvu.

Mājas iedzīvotāji mums palūdza noskaidrot arī, kā īsti ir ar Latvijā tik izplatītajiem nepareizajiem priekšstatiem (aizspriedumiem) par dakstiņu jumtiem. Par dakstiņu jumtu svaru un cenām detalizēti lasiet šeit.

lasīt vairāk: