Noskaidrojies bezmaksas jumta ieguvējs

2011. gada pavasarī norisinājās reģistrēšanās Monier konkursam „Laimē bezmaksas jumtu“, kas jau kļūst par labu tradīciju. Arī šogad priecājamies paziņot, ka dalībnieku bija patiesi daudz no visiem Latvijas reģioniem!

Šogad laime uzsmaidīja Maijai Lukjanskai no Ogres. Pagājušajā nedēļā uzvarētāju apciemojām un apsveicām. Runājām par jumtu, mājas būvniecības vēsturi, jumta atjaunošanas plāniem un atjaunošanas procesu.  Māja būvniecība tika uzsākta 20. gs. 80. gados, sākotnēji tika plānota kā vienstāvu vasarnīca. Otrais stāvs un šobrīd esošais pagaidu jumts (viļņotās loksnes) parādījās pēc 2000.gada. Ir pienācis laiks dot mājai jaunu elpu – beidzot pilnībā pabeigt ieilgušo būvniecību.

Jumta iegūšana mājas iedzīvotājiem bija kā neticama debesu dāvana, jo domās par atjaunošanas plāniem viņi bija kavējušies jau ilgāku laiku. Šobrīd māju klāj visiem labi pazīstamās viļņotās loksnes, kuras savulaik bija populārs jumta segums, bet jau 10 gados ir novecojis gan morāli, gan arī fiziski - to nepieciešams mainīt.

Par jauno jumta segumu kalpos izskatīgie un drošie betona dakstiņi Zanda Lux. Tā kā atjaunošanas darbi vēl nav aizsākušies, mājas iedzīvotāji joprojām nedaudz šaubās par jaunā jumta krāsu, kā arī apsver iespēju jumtā izmantot drošības elementus (piemēram, pēc pēdējo gadu sniegotajām ziemām prātīgi būtu uzstādīt sniega barjeras).

Mājas iedzīvotāji mums palūdza noskaidrot arī, kā īsti ir ar Latvijā tik izplatītajiem nepareizajiem priekšstatiem (aizspriedumiem) par dakstiņu jumtiem. Par dakstiņu jumtu svaru un cenām detalizēti lasiet šeit.