Jumta renovācija

Dakstiņu jumts ir labākā aizsardzība mājai un to var ieklāt gandrīz visu formu un konstrukciju ēkām.

Bieži nākas sastapties ar nepamatotu apgalvojumu, ka dakstiņu jumts ir pārāk smags un ka mājas konstrukcija tādu smagumu noteikti neizturēs. To apgalvot, neveicot mājas konstrukciju nestspējas pārbaudi, ir visīstākie meli.

Jumta renovācijas gaitā iesakām kārtīgi izpētīt arī esošo jumta koka konstrukciju, kas iespējams ir vietām jāatjauno vai jāpastiprina. Pareiza izvēle būtu izmantot arī kvalitatīvu elpojošu zemsegumu, piemēram: Divoroll Universal 2S vai Divoroll Top RU. Pie šiem pamatnes segumiem ir iespējams siltinājumu likt cieši klāt, tādējādi ietaupot vietu un naudu, kā arī nodrošinot labāku mājas veselību. Monier jumtu vienmēr iegūsiet kopā ar visiem nepieciešamajiem piederumiem, kas padarīs jumtu izturīgu, drošu un atbilstošu prasībām.

Un tomēr sastapt satraukumu par to, ka zem dakstiņu jumta māja nosēdīsies, mūsu darbā ir ikdiena. Ir cilvēki, kas baidās pat par mājas pamatu bojājumiem, bet, ja tā patiesi būtu problēma, tad cilvēki jau tūkstošiem gadu vēl pirms mums nebūtu izvēlējušies aizsargāt savas mājas tieši ar dakstiņu jumtiem.

Lielākoties nepamatotā satraukuma iemesls ir maldīgais uzskats, ka jumta materiāls ir galvenais konstrukciju noslogojuma avots. Tā tas nav. Lielāko smaguma slodzi katras mājas jumtam rada pavisam citi faktori.Baltijas klimatā tie ir spēcīgie vēji un sniegs. Piemēram, dakstiņu masa ir apmēram 40kg/m2, un, ja jums ir bail, ka mājas konstrukcija nav paredzēta tāda smaguma noturēšanai, padomājiet, kas notiek stiprā vējā vai pēc sniega uzsnigšanas. Sniega masa var sasniegt  200-300kg/m2. Nedrīkst aizmirst, ka katram jumtam ir jābūt gatavam noturēt arī skursteņslauķi vai cilvēku, kurš veic jumta apkopes darbus. Īstenībā neviens no jumta materiāliem pats par sevi nesasniedz pat 20 procentus no visa smaguma, kura noturēšanai ir jābūt gatavai ikvienai ēkai.

Atzīmēsim, ka praktizējoši būvinženieri un celtnieki apgalvo, ka jumta materiāla masa uz jumtu kā kopumu būtībā lielu ietekmi neatstāj. Patiesībā, izvēloties savas mājas jauno jumta materiālu, jādomā par tā prognozējamo kalpošanas laiku nevis masu, jo tai tiešām lielas lomas nav.

Uzziniet patiesību pats – saņemiet profesionālu slēdzienu par jūsu ēkas konstrukcijas patieso nestspēju. Monier ir jumtu renovācijas eksperts!