NOSKAIDROJIES BEZMAKSAS JUMTA IEGUVĒJS!

2015. gada pavasara - vasaras  periodā norisinājās reģistrēšanās Monier konkursam „Laimē bezmaksas jumtu“. Priecājamies paziņot, ka dalībnieku bija patiesi daudz no visiem Latvijas reģioniem! Šogad laime uzsmaidīja Jānim Dreimanim no Valmieras. Pirms pāris dienām uzvarētāju apciemojām un apsveicām. Runājām par jumtu, māju un tās vēsturi, jumta atjaunošanas plāniem un atjaunošanas procesu.
Māja uzbūvēta 20. gs. 70. gados un šobrīd ir pienācis laiks dot mājai jaunu elpu! Jumta iegūšana mājas iedzīvotājiem bija kā neticama dāvana, jo domās par atjaunošanas plāniem viņi bija kavējušies jau kādu laiku. Mājas siltināšanas un labiekārtošanas darbi norit jau pāris gadus. Šobrīd  māju klāj visiem labi pazīstamais "vecais-labais" azbesta šīferis, tomēr šobrīd šis jumta materiāls savu laiku ir nokalpojis un to nepieciešams nomainīt

Par jauno jumta segumu kalpos izskatīgie  un ilgmūžīgie dakstiņi Zanda Lux  -  viegli klājami, klasiski betona dakstiņi, kas pieejami dažādās krāsās. Šie dakstiņi speciāli izstrādāti mūsu skarbajam klimatam, un jumta risinājums ietver arī speciālos dakstiņus un aksesuārus.
Mājas iedzīvotāji mums pastāstīja, ka izskatījuši arī iespeju kā jumta materiālu pielietot metālu. To domu atmetuši, kad uzzināja par iespējamo jumta grabēšanu (skaļumu nokrišņu laikā). Arī dakstiņu ilgmūžība bija stiprs arguments par labu kvalitatīvam dakstiņu jumtam. Plašāka informācija par jumta renovāciju apskatāma šeit.