Kā tiek klāts jumts

Dakstiņu jumti jau pazīstami tūkstošiem gadu. Tam ir iemesls – dakstiņu jumti ir izturīgi, droši un pievilcīgi. Saprast, kā tie funkcionē, ir pirmais solis, lai iegūtu perfektu jumtu.

Dažreiz mēs runājam par jumtu kā par mājas piekto fasādi. Bet tas, protams, ir nepietiekams jumta novērtējums, jo jumts ir vēl izturīgāks par sienām. Lai aizturētu lietu, sniegu un vēju, nepieciešami pareizie materiāli.

Šeit apskatīsim, kā jumts darbojas. Patiesībā tas ir vēl “gudrāks” nekā jūs domājiet.

Sāksim no ārpuses, precīzāk – no augšas.

DAKSTIŅI

Māls ir klasisks dakstiņu jumtu materiāls. Tas ir izturīgs, ilgmūžīgs un dabisks materiāls. Māla dakstiņu jumts var izturēt plašas temperatūras svārstības un, atšķirībā no citiem klasiskiem un dabiskiem jumtu segumu materiāliem kā, piemēram, koks, māls nebojājas un to neapdraud kaitēkļi vai mikroorganismi. Pēdējos gados ar mālu sāk konkurēt “jauni” materiāli. Viens no tiem ir betons, kas ir ļoti funkcionāls jumtu segumu materiāls.

Dakstiņi veidoti tā, lai lietus un sniegs notecētu vai noslīdētu zemē, tādēļ dakstiņu jumtam jābūt noteiktam slīpumam, kas veido vismaz 14° leņķi, savādāk pastāv risks, ka mitrums iekļūs zem dakstiņiem. Šis minimālais nepieciešamais slīpums ir atšķirīgs dažādiem dakstiņu veidiem. Lai noskaidrotu, kas nepieciešams jūsu mājas jumtam, sazinieties ar jumtu segumu tirgotāju vai jumtu meistaru.

Kā tiek klāts jumts

KAS ATRODAS ZEM DAKSTIŅIEM?

Dakstiņi balstās uz koka latojuma, kas piestiprināts pie jumta konstrukcijas. Dakstiņi ir savstarpēji pieāķēti un notur viens otru virzienā no apakšas uz augšu. Lai palielinātu izturību pret sliktiem laika apstākļiem, dakstiņi tiek piestiprināti pie latojuma ar stiprinājumiem, naglām un skrūvēm. Kā tas tiek darīts, atkarīgs no dakstiņu veida un tā, cik stiprām vēja brāzmām jumts ir pakļauts. Latojums atrodas uz zemseguma.

ZEMSEGUMS

Latojums un zemsegums ļauj gaisam cirkulēt zem dakstiņiem un izvada mitrumu. Elpojošs zemsegums atšķirībā no pilnībā izolējoša zemseguma izvada mitrumu no mājas. Elpojošo zemsegumu var izmantot, lai novērstu gaisa aizturi, tādējādi padarot izolāciju vēl efektīvāku.

SPECIĀLIE DAKSTIŅI

Speciālie dakstiņi nepieciešami jumta korei un dzegām. Ir arī speciālie dakstiņi jumta izvadiem. Dzegas dakstiņi ļauj jumtu padarīt izturīgāku – dakstiņi klāj dzegu, aizstājot koka vējadēli. Ir daudz risinājumu, kas jūsu mājas jumtu padarīs izturīgāku un drošāku.

ORIĢINĀLĀS DETAĻAS JUMTAM

Jumts nekad nav stiprāks par tā vājāko punktu. Tieši tādēļ MONIER speciālisti veltījuši lielu laiku ikvienas detaļas izpētei. Ikviens speciālais dakstiņš un aksesuārs tiek pārbaudīts ne tikai atbilstoši sava mērķa funkcijām, bet arī vai tas darbojas saskaņā ar jumtu kā veselumu. Vienkāršākais veids, kā iegūt jumtu ar funkcionalitātes garantiju, ir iegādāties MONIER jumta risinājumu.

DROŠĪBA

Jūs esat atbildīgs par tiem cilvēkiem, kas atrodas uz jumta, piemēram, par skursteņslauķiem, TV antenu uzstādītājiem u. tml. Ja jumtam nav drošības aprīkojuma, viņi var atteikties doties uz jumta. Drošības aprīkojums ir iekļauts jumta risinājumā, piemēram, sniega aiztures, pakāpieni, tiltiņi, kāpnes un citi drošības elementi, kas noteikti būvniecības normatīvos.