Sniega drošības aprīkojums

Ziema jau tuvojas. Šobrīd būtu īstais laiks veikt sagatavošanās darbus, kas izslēgtu pat iespēju Jūsu jumtam sabrukt. Atcerieties : jumts labā stāvoklī ir viens no veselīgas mājas priekšnoteikumiem. Ir vairāki nozīmīgi pasākumi, kurus ieteicams veikt katrai mājai pirms ziemas. Jābūt uzstādītam sniega drošības aprīkojumam, bet, galvenais, jānovērtē jumta konstrukcijas stāvoklis un vecums. To Jūs varat paveikt ar tā saukto “jumta pārbaudi", kurā jumts tiek rūpīgi pārbaudīts gan no iekšpuses, gan ārpuses.

MONER ieteikumi sniega radītā apdraudējuma novēršanai: 

  • Tā kā sniega blīvums var svārstīties no 30 kg – 400 kg uz kubikmetru, ir diezgan grūti noteikt brīdi, kad sniegs jau ir jātīra nost no jumta. Ja jumta konstrukcija nav veidota pietiekoši spēcīga, liela sniega kārtas veidošanās uz jumta nav pieļaujama.
  • Ja nolemjat uzsākt sniega tīrīšanas darbus uz jumta, nopietni apdomājiet visus drošības pasākumus. Lietojiet drošības jostu, kas tiek stiprināta pie drošības āķa, jumta konstrukcijas vai vismaz skursteņa
  • Mēģiniet sniegu no jumta notīrīt vienmērīgi visās plaknēs, jo nevienmērīgs svara sadalījums uz jumta var radīt papildus slodzi konstrukcijai. Centieties saglabāt vienmērīgu svara sadalījumu uz visu jumta konstrukciju.
  • Nenotīriet no jumta visu sniega kārtu, jo netīšām var pabojāt jumta materiālu (dakstiņus, skārdu, viļņotās loksnes vai citu). Atstājiet apmēram 20 centimetru sniega kārtu, lai izvairītos no neparedzētas paslīdēšanās un jumta materiāla bojājumiem. 

Normāls jumts, kurš tiek uzturēts pienācīgā kvalitātē, kalpos vismaz 40 gadus, atkarībā no jumta materiāla. Apdomājiet vai nav pienācis īstais laiks savas mājas jumta pārbaudei (inspekcijai). Būtu ļoti prātīgi to izdarīt vēl pirms ziemas. Gadījumā, ja neesat pārliecināts vai pašam veikt visus jumta darbus ir iespējams, pieaiciniet profesionālus jumiķus.

Jūs varat apskatīt Monier piedāvāto sniega drošības aprīkojumu mūsu produktu katalogā.