UZKLĀJIET JUMTU PATS

Uzklāt jumtu paša spēkiem nav sarežģīti, taču nepieciešama precizitāte un plānošana. Tas ir smags darbs. Šeit atradīsiet noderīgus padomus un norādījumus.

Uzklāt jaunu jumtu nav sarežģīti, taču nepieciešama plānošana un labi instrumenti. Tas ir smags darbs. Bet, ja jums patīk daudz ko paveikt paša spēkiem, tas var būt aizraujošs projekts, ko vislabāk īstenot kopā ar vēl pāris cilvēkiem. Jumta uzklāšana paša spēkiem neapšaubāmi palīdzēs jums ietaupīt. Mēs nodrošināsim visu, lai šis process būtu pēc iespējas vienkāršāks. Izvēloties jumta risinājumu, varat būt pārliecināts, ka tajā būs iekļautas visas jums nepieciešamās sastāvdaļas, kā arī dažādi speciālie dakstiņi un aksesuāri, kas perfekti saderēs viens ar otru.

KAS JUMS JĀPAVEIC

Vispirms novāciet vecos dakstiņus. Bieži vien tos var pārdot vai vienkārši atdot kādam. Pēc tam rūpīgi pārbaudiet jumta zemsegumu. Ja tas ir bojāts vai vecs, arī tas ir jāmaina.

ZEMSEGUMS

Zemsegums ir nozīmīga mājas konstrukcijas sastāvdaļa. Tam ne vien jāiztur dakstiņu svars, bet arī jāaiztur mitrums un vējš. Daži zemsegumi ir “elpojoši” (gaisu caurlaidīgi), daži – pilnībā izolējoši. MONIER piedāvā zemsegumus visu veidu ēkām un jumtu konstrukcijām.

UZKLĀJIET JUMTU PATS

LATOJUMS UZ ZEMSEGUMA

Latojums ir vertikāli un horizontāli izkārtotas koka latas, uz kurām balstās jumta dakstiņi. Vertikālās latas nepieciešamas jumta ventilācijai un horizontālo latu atbalstam. Dakstiņi tiek piestiprināti pie horizontālajām latām. Attālumu starp horizontālajām latām nosaka izvēlētais dakstiņu veids. Kad latojums piestiprināts, laiks klāt dakstiņus.

DAKSTIŅU UZKLĀŠANA

Patiesībā dakstiņu uzklāšana nav sarežģīta, taču nepieciešama precizitāte. Parasti jāsāk no jumta konstrukcijas apakšējās daļas un dakstiņu uzklāšana jāveic virzienā uz augšu. Savstarpēji savienojamie dakstiņi ir vieglāk uzklājami nekā tradicionālie dakstiņi. Dakstiņus pie latojuma piestiprina ar speciālām skrūvēm un stiprinājumiem. Lai pagarinātu jumta mūžu, jāuzstāda norobežojums pret putniem, kas neļauj putniem, lapām un skujām nokļūt zem dakstiņiem. Nepieciešamas arī oriģinālās sastāvdaļas, kas ietvertas jumta risinājumā.

PAPILDU APRĪKOJUMS

Jumtam nepieciešams arī drošības aprīkojums – sniega aiztures, kāpnes un tiltiņi skursteņslauķiem. Ja iegādāsieties jumta risinājumu, svarīgākie drošības aprīkojuma elementi tajā jau būs iekļauti, taču iespējams iegādāties arī papildu drošības aprīkojumu.

Jūs varat veidot arī pats savus jumta lūku, satekņu, cauruļu un apdares risinājumus, izmantojot MONIER oriģinālos aksesuārus.

JUMTA KORE

Kore ir jumta sānu savienojumu vieta – visatklātākā, laika apstākļiem pakļautākā jumta daļa. Korei jānovērš sniega, ūdens, lapu un dažādu citu lietu iekļūšana zem jumta. Tajā pašā laikā nepieciešama arī laba ventilācija, lai pagarinātu latojuma un zemseguma mūžu. MONIER piedāvā dažādus īpaši korei izstrādātus produktus, gan speciālos dakstiņus, gan arī blīvētājus, kas atvieglo darbu un padara jumtu ilgmūžīgu, izturīgu pret dažādiem laika apstākļiem.

SPECIĀLIE RISINĀJUMI

Stūriem un skursteņiem var būt nepieciešami speciāli risinājumi. Ja jūsu jumtā ir paredzēta satekne, jums būs nepieciešams sagatavot sateknes pamatni un dakstiņus būs jāapgriež slīpā leņķī. Šīs vietas ir būtiski noblīvēt. Lietum, sniegam, zariem un lapām ir apbrīnojama spēja atrast veidu, kā nokļūt zem dakstiņiem, ja vien tiem paver kaut mazāko iespēju. MONIER piedāvā dažādu veidu blīvlentas, kas spēj izolēt pat vissarežģītākās sateknes.

Īpaša vērība jāvelta arī izvadiem un ventilācijai. Visizplatītākā pieeja – pēc jumta uzklāšanas šajā vietās dakstiņus vienkārši izņemt laukā. Tas ir pašsaprotami, ka mēs piedāvājam speciālos dakstiņus pieprasītākajiem izvadu veidiem.

DETALIZĒTAS MONTĀŽAS INSTRUKCIJAS

Katram dakstiņu veidam šeit pieejama detalizēta montāžas instrukcija, ko iespējams lejupielādēt PDF formātā.

PALĪDZĪBA

Ja domājat, ka jumta uzklāšana jums būs pārāk sarežģīts projekts, tad mēs varam ieteikt pieredzējušus jumtu meistarus, kas ar prieku jums palīdzēs.